POBIERZ PROGRAM KONFERENCJI W PDF – POBIERZ PROGRAM

Aniela Tekiela

Aniela Tekiela

BIOS

Aniela Tekiela rozpoczęła swoją karierę w 2006 roku jako nauczyciel języka angielskiego oraz lektor pracując w szkołach państwowych oraz szkołach językowych. Jej praca jest jednocześnie jej pasją, a najważniejszym motywem jej działań jest sprawienie, aby zarówno nauczyciel jak i jego uczniowie przychodzili na lekcje z motywacją, i wychodzili z nich z satysfakcją. Dlatego też w październiku 2015 roku Aniela założyła bloga i fanpage „Kreatywne Nauczanie Języków Obcych”, na łamach którego dzieli się doświadczeniem i autorskimi pomysłami z nauczycielami z całej Polski. Aniela jest autorką publikacji metodycznych publikowanych na łamach magazynów (np. The Teacher, Cool School czy EnglishLand) oraz internetowych portali edukacyjnych. Współpracowała z największymi międzynarodowymi wydawnictwami takimi jak National Geographic Learning, Pearson czy REGIPIO oraz instytucjami edukacyjnymi (PASE, EDUNATION). Prowadzi i współtworzy szkolenia metodyczne w formie stacjonarnej i webinaryjnej. Jest też pomysłodawczynią i autorką ponad 400 pomysłów jedynej na rynku aplikacji dla nauczycieli języków obcych Creative Lessons Planner. Oprócz tego, że specjalizuje się w metodyce nauczania języków obcych, dodatkowym obszarem jej zainteresowań jest obsługa klienta, zarządzanie, branding i content marketing szkół językowych, co wykorzystuje w doradztwie dla właścicieli i managerów szkół językowych w całym kraju.

Aniela has been gaining her professional experience since 2006 teaching English to lower-secondary, secondary, vocational school and elementary school students in state schools. Since 2011 she has been cooperating with language schools as an English Teacher and Director of Studies. As her main motto is to make other teachers and their students feel motivated and fulfilled in terms of language education, she is continuously expanding the scope of her professional activity by sharing her original ideas and materials with other foreign language teachers on her blog and Facebook page “Kreatywne Nauczanie Języków Obcych”, online courses and Creative Lessons Planner mobile app. She is also a very active member of Facebook professional groups and an author of methodological articles, writing for educational publishers and magazines. She specialises in branding, content marketing, customer service and management, offering advisory service to the owners and managers of language schools.

ABSTRACT

Mediacja językowa receptą na efektywne zadania komunikacyjne

Jako nauczyciele języków mamy pełną świadomość tego, że umiejętność efektywnej komunikacji to jedna z najważniejszych kompetencji XXI wieku, którą chcemy kształtować wśród naszych uczniów.
Jednocześnie, wydaje nam się, że warunki jakie panują w realiach naszej edukacji, podyktowane w głównej mierze celami i wymogami egzaminów państwowych, nie sprzyjają wdrażaniu odpowiednich strategii wspierających kształtowanie tej umiejętności.
Osobiście uważam, że mimo wszystko jest to możliwe, ponieważ to od nas zależy, jakie rozwiązania wdrażamy, jak wykorzystujemy dostępne źródła i w jaki sposób zarządzamy rozwojem uczniów.
Mamy do dyspozycji ogrom środków, w tym nadal niedoceniane zjawisko mediacji językowej, która moim zdaniem sama w sobie stanowi definicję współczesnej komunikacji.
W trakcie mojej autorskiej prelekcji z chęcią podzielę się z Państwem sprawdzonymi pomysłami na to, jak efektywnie wpleść działania mediacyjne w tok lekcji, aby odkryć potencjał komunikacyjny tam, gdzie go pozornie nie ma oraz przekształcić „zadania na mówienie” w aktywności autentycznie angażujące uczniów w pełnowartościową komunikację, w oparciu o:
– spersonalizowane materiały i treści tworzone samodzielnie przez uczniów
– ogólnodostępne materiały audio-wizualne
– standardowe zadania podręcznikowe, testowe i egzaminacyjne
– narzędzia TIK
Zapraszam,
Aniela Tekiela