POBIERZ PROGRAM KONFERENCJI W PDF – POBIERZ PROGRAM

Joanna Skrzelińska

Joanna Skrzelińska

BIOS

Life coach, psycholog, nauczyciel uniwersytecki, lektor oraz trener umiejętności psychospołecznych.

Wspiera osoby indywidualne oraz grupy w rozwoju osobistym i procesie zmiany. Pomaga klientom przyjrzeć się swoim potrzebom, wzmocnić zasoby, oswoić lęki oraz wyjść ze strefy komfortu, by krok po kroku mogli pełniej cieszyć się życiem. Prowadzi kursy z psychologii pozytywnej, warsztaty psychoedukacyjne, wsparcie psychologiczne i sesje coachingowe w języku polskim, angielskim i włoskim.

Od ponad 15 lat uczy języka angielskiego. Jest absolwentką Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, a także Kolegium Nauczycielskiego Języka Angielskiego. Współpracuje z Wydziałem Psychologii na Uniwersytecie w Coimbrze w Portugalii, gdzie prowadzi badania z psychologii rozwoju na temat roli wdzięczności w życiu człowieka. Ukończyła kursy i szkolenia w Polsce, Włoszech i Anglii z life coachingu, doradztwa zawodowego, wsparcia psychologicznego oraz terapii opartej na uważności i współczuciu.

Główne obszary pracy to: rozwój osobisty, asertywność, redukcja stresu i lęku przed zmianą, komunikacja, regulacja emocji i motywacja. Bliskie jest jej podejście holistyczne i humanistyczne, terapia oparta na akceptacji i zaangażowaniu (ACT), terapia skoncentrowana na rozwiązaniach (RFT), compassion, mindfulness i life coaching. W swojej pracy wykorzystuje elementy pracy z ciałem, świadomym oddechem oraz medytację. Pasjonuje ją psychologia pozytywna i międzykulturowa.

Prywatnie: wielka miłośniczka tańca, podróży i spacerów nad morzem.

ABSTRACT

Jak się komunikować i nie zwariować?

Komunikacja jest procesem złożonym tak samo jak ludzie, którzy biorą w niej udział. Podczas webinaru skupimy się na zewnętrznych i wewnętrznych barierach komunikacyjnych oraz zastanowimy się nad tym, jak otworzyć się na spotkanie z drugim człowiekiem, rezygnując z wzajemnej oceny, czytania w myślach i nadmiernej interpretacji. Spróbujemy włączyć ciekawość oraz zwiększyć stopień świadomości w naszych relacjach zawodowych i prywatnych. Zaglądając przez okno Joharego, przyjrzymy się tym aspektom dotyczącym naszej osoby i naszego zachowania, które tworzą komunikaty wysyłane w świat. Dzięki uszom von Thuna wsłuchamy się w różne płaszczyzny wypowiedzi, obecne zarówno na poziomie nadawcy jak i odbiorcy, które mogą zakłócać proces wzajemnej komunikacji. Nie zabraknie też ćwiczeń typowo coachingowych, praktyki uważności i compassion, które pomagają spojrzeć na siebie i drugiego człowieka z większą życzliwością, akceptacją i otwartością na komunikację.