dr Wojciech Glac

dr Wojciech Glac

Uniwersytet Gdański

BIOS

Wojciech Glac jest adiunktem w Pracowni Neurobiologii Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka Uniwersytetu Gdańskiego. Jego największą pasją jest popularyzacja wiedzy o mózgu oraz uczenie. Jest laureatem nagrody Popularyzator Nauki oraz organizatorem Dni Mózgu w Trójmieście, a także laureatem nagrody im. Mrongowiusza dla najlepszych nauczycieli Uniwersytetu Gdańskiego.

ABSTRACT

Nauczycielski mózg – dramat w trzech aktach z happy-endem?

Janusz jest nauczycielem i ma mózg. A w tym mózgu, jak to w mózgu – się dzieje. Co tam się nie dzieje… Przejdź z Januszem i jego mózgiem drogę nauczycielskiego życia, by poznać te mózgowe zakamarki, w których czekają na Janusza szanse na spełnienie, ale i pułapki bez wyjścia. Czy ta historia zakończy się happy-endem? To zależy od Ciebie. A przy okazji poznasz didaskalia, które będą wskazówką dla Ciebie jak pokierować własnym mózgiem.

W naszym mózgu jest wiele takich miejsc, których działanie może być dla nas – nauczycieli – szansą na sukces lub pułapką bez wyjścia. Ich działanie może czynić z nas lidera, motywującego swoich uczniów przewodnika i szczęśliwego w tym co robi człowieka lub wypalonego nauczyciela, zgreda i przekleństwo swoich uczniów. Nasz mózg może być naszym sprzymierzeńcem, ale łatwo może stać się naszym wrogiem. Warto wiedzieć, gdzie czyhają na nas zagrożenia, by zawczasu zamienić je w szanse na sukces.