Anna Gębka-Suska

Anna Gębka-Suska

IATEFL PL

BIOS

Ciekawa świata i ludzi nauczycielka języka angielskiego, metodyczka, autorka podręcznika, materiałów dydaktycznych i gier komputerowych. Pasjonatka innowacji w nauczaniu. Uwielbia robić rzeczy, których jeszcze nie robiła. Jest samoukiem w dziedzinie reżyserii filmów edukacyjnych i aplikowania o fundusze unijne. Z zapałem podejmuje się nowych wyzwań i zwykle doprowadza sprawy do końca. Jest założycielką Centrum 4ELT.

Od wielu, wielu lat działa w Stowarzyszeniu Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL Poland. A ostatnio stworzyła osiem gier językowych dla dzieci, które wykorzystują technologię interaktywnej podłogi.

ABSTRACT

PLAYGROUND – pozwala dzieciom poznawać język obcy poprzez ruch

W trakcie warsztatu przedstawię jak pakiet PLAYGROUND wpisuje się w najnowsze trendy metodyki nauczania języka obcego. Wyjaśnię przesłanki leżące u podstaw  poszczególnych gier, które stworzyliśmy na interaktywną podłogę.

Magiczny Dywan firmy Funtronic doskonale się nadaje do prowadzenia nauki języka metodą Total Physical Response. Zobaczymy króciutkie nagrania wideo, obrazujące zapał z jakim dzieci w wieku 5-10 lat grają w Playground ucząc się jednocześnie i jak entuzjastycznie  reagują na bogatą zawartość językową poszczególnych gier. Na koniec wspólnie zastanowimy się jaki sposób przedstawione zabawy można zaadaptować na lekcji językowej nie używając technologii. Po powrocie do szkół we wrześniu docenią to i nauczyciele i dzieciom.