Katarzyna Gala

Katarzyna Gala

metodyk, tutor, nauczyciel-praktyk

BIOS

Doświadczony nauczyciel, metodyk i lektor współpracujący z łódzkimi szkołami językowymi, trener wydawnictwa Macmillan, egzaminator i weryfikator OKE, tutor oraz etnolog. Aktualnie studiuje psychologię. Absolwentka Akademii Metodyka PASE i Akademii Young Learners PASE. Praktyk programu Dam Radę! i Jestem z Ciebie Dumny! Trener TUS. Wieloletni nauczyciel języka angielskiego w państwowych przedszkolach i państwowej szkole podstawowej. Obecnie pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w XXXIII Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Łodzi oraz współpracuje ze szkołami językowymi i ośrodkami szkoleniowymi w charakterze metodyka. Jest autorem wielu artykułów w prasie branżowej. Interesuje się metodyką nauczania języków obcych (zwłaszcza najmłodszych uczniów i młodzieży), psychologią, neurolingwistyką i różnicami kulturowymi. Jest ogromną fanką polskiej kultury ludowej. Jak podkreśla – jej najważniejszą rolą społeczną jest bycie mamą siedmioletniego Wojtka, na którym z lubością i powodzeniem testuje swoje pomysły językowe. To rola, z której czerpie garściami najwięcej inspiracji i która niezmienne uczy ją pokory i przekonuje, że uczymy się nieustannie i każdego dnia.

ABSTRACT

Chcę powiedzieć kilka słów! My słuchamy, a Ty mów! Rozmowa i współpraca z rodzicem online i offline

„Ratunku! Rodzic!” czy „Ale super! Rodzic!”? Jakie emocje towarzyszą Ci kiedy zbliża się zebranie z rodzicami? Radość czy strach? Czy przebierasz nogami z niecierpliwością tak bardzo nie możesz doczekać się konsultacji z rodzicami czy raczej na samą myśl oblewa Cię zimny pot? Czy rodzicielską wiadomość w dzienniku elektronicznym czy w skrzynce mailowej otwierasz z błyskiem w oku czy nieznacznym drganiem powieki? Niezależnie od odpowiedzi ta sesja jest dla Ciebie! Dlaczego? Bo jesteś nauczycielem i współpraca z rodzicami jest nieodłącznym elementem Twojego życia zawodowego! Niezależnie od tego czy pracujesz offline, online, w żłobku, w przedszkolu, szkole podstawowej, średniej, językowej etc.

Wierzę w to, że chcesz współpracować z rodzicem bez uszczerbku na zdrowiu psychicznym żadnej ze stron, prawda? Zapraszam Cię więc na moją sesję, podczas której będę mówić między innymi o tym jakie są podstawowe filary współpracy na linii nauczyciel-rodzic, jak rozmawiać, żeby się porozumieć, jak poruszać tak zwane trudne tematy oraz dlaczego komunikujemy się na cztery uszy.